O AUTORKE


kolaz
O AUTORKE


Volajú ma sukňová víla

Som Marta a v prvom rade som MAMA teraz už štvorročnej Karolínky, ktorá sa veľmi rada fotí a asistuje mi pri všetkých mojich aktivitách a malinkej Viktórie Elizabeth.
Módna návrhárka som chcela byť už ako malá, takže som vyštudovaná textiláčka. Šijem dlhé dámske SUKNE na všetky príležitosti, rôznych strihov- jednoduchšie aj bohatšie volánové sukne, dlhé sukne na jeseň a zimu. Tvorím šaty, sukne a oblečenie pre mamičky s deťmi aj celé rodinky, detské oblečenie z odrezkov šatiek na nosenie detí, nosiace a kojace oblečenie na mieru. Svadobné šaty, spoločenské róby a plesové šaty (rôzne zdobené – vyšívané, kamienkované, čipkované, korálkované). Rada tvorím aj rôzne extravagantné a originálne kúsky avšak stále nositeľné, oblečenie na vystúpenia pre tanečníkov a umelcov rôznych žánrov, napr. brušné tance, spoločenské tance, vystúpenia z ohňom a UV svetlami, poledance.
Vďaka Karolínke som sa dostala k noseniu a tejto komunite mamičiek, kde tento rok počas Medzinárodného týždňa nosenia detí bude už štvrtý ročník Nosiacej módnej prehliadky. Modelkami sú vždy mamičky s detičkami v šatke alebo nosiči a predvádzajú sukne a šaty z mojej dielne. Každý rok je iná téma, teraz budú mamičky predvádzať svadobné šaty, plesové šaty a spoločenské sukne. Nafotili sme ich aj s mamičkami princeznami pri hradoch a zámkoch, vznikol Kalendár 2019 Nosiacich mamičiek princezien
Minulý rok to bol Folklór. V spojení s folklórom sme na rok 2018 vytvorili aj Folklórny nosiaci kalendár 2018, s ktorým sme vyhrali 2. miesto v súťaži O najkrajší výrobok od mamky, ktorý organizuje Čo dokáže mama.
Venujem sa aj výrobe doplnkov ako kabelky, ručne vyrábané a maľované vejáre, náramky a šperky, rôzne korálkové aplikácie. Doplnky vždy ladím k šatám, ktoré vyrábam, takže máte od hlavy po päty ladiaci dizajn. Príležitostne robím aj výzdobu svadieb či iné kreatívne činnosti. Baví ma tvoriť vždy niečo nové a originálne. Tvorím to čo ma napĺňa a baví, rada spolupracujem s kreatívnymi ľuďmi, ktorý sa neboja byť iný. Väčšinou tvorím na želanie klienta, teda zákazkové šitie na mieru a každý jeden kus z mojej dielne je originál.

 V prípade záujmu o zakúpenie modelu v portfóliu, či vytvorenia vlastného originálneho modelu na akúkoľvek príležitosť ma neváhajte kontaktovať, rada Vám poradím a určite dosiahneme krásny výsledok.

Teším sa na spoluprácu s Vami a na vašu ďalšiu návštevu.

MARTA JABLONICKÁ URBANOVÁ